fbpx

Rejestracja

A password will be sent to your email address.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Masz już konto? Zaloguj się →

WIADOMOŚCI
17 września 2021

Jak Sobie Poradzić Z Zapaleniem Pęcherza U Mężczyzny

przez Administrator

Zapalenie pęcherza stosunkowo o wiele częściej zdarza się kobietom niżeli mężczyznom, aczkolwiek jest tak samo nieprzyjemne i uciążliwie dla obydwu płci. Jednak w odpowiedni sposób możemy nie tylko pomóc sobie w zwalczeniu go w warunkach domowych, ale również wdrożyć profilaktykę, która uchroni nas przed ponownymi infekcjami.

Na zapalenie układu moczowego bardziej narażeni są mężczyźni po 50. roku życia, chorujących na cukrzycę, z obniżoną odpornością, czy narażeni na długotrwały stres.

Objawy Zapalenia Pęcherza

Główne objawy zapalenia pęcherza moczowego u mężczyzn to:

Leczenie Zapalenia Układu Moczowego

Gdy zaobserwujemy pierwsze objawy możemy spróbować poradzić sobie z zapaleniem pęcherza samodzielnie. Na początek warto udać się do apteki i poprosić o pomoc w wyborze suplementu diety, który nie tylko zadziała antyoksydacyjnie, ale również wesprze nasz organizm w walce z infekcją. Jednym z takich suplementów jest PROSTON Forte, opracowany przez doktora Dariusza Sobieraja, lekarza urologa z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu pacjentów ze schorzeniami układu moczowo-płciowego. PROSTON Forte to zbiór wyselekcjonowanych ekstraktów roślinnych, wzbogacony dodatkowo w składniki mineralne oraz witaminę D.

Dodatkowo warto wspomóc się ziołowymi kąpielami z naparem z rumianku, igliwia sosnowego, krwawnika i dziurawca. Należy też pamiętać o częstym oddawaniu moczu, dokładnej higienie intymnej oraz piciu dużej ilości wody.

Jeśli objawy nie ustępują, nasilają się lub choroba nawraca, należy skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładniejszej diagnostyki i wykluczenia innych chorób.

Profilaktyka Chorób Układu Moczowego

Aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów, możemy spróbować wspomóc swój organizm. Dbanie o higienę intymną, szczególnie przed i po stosunku, piecie dużej ilości wody, noszenie bielizny z naturalnych materiałów to nie wszystkie możliwości, jakimi dysponujemy. Warto sięgnąć również po sprawdzone suplementy diety, które właściwe dobrane, będą wspomagać zdrowie układu moczowego. Suplementy z serii DrSobieraj są skomponowane na podstawie autorskich receptur, opracowanych na bazie wieloletniego doświadczenia. Złożone z najwyższej jakości składników, w maksymalnie dobranych dawkach, szczególnie pomocne właśnie w leczeniu i profilaktyce chorób układu moczowo-płciowego.