fbpx

Rejestracja

A password will be sent to your email address.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Masz już konto? Zaloguj się →

WIADOMOŚCI
17 września 2021

Zapalenie Pęcherza U Kobiet – Jak Sobie Z Nim Poradzić

przez Administrator

Zapalenie Pęcherza U Kobiet – Objawy

Infekcje okolic intymnych to częsta przypadłość wśród kobiet. Szacuje się, że co druga kobieta przechodziła zapalnie pęcherza. Jako kobiety jesteśmy narażone na zapalnie pęcherza stosunkowo częściej niż mężczyźni, głównie ze względu na budowę układu moczowego, którego ujście znajduje się blisko przedsionka pochwy i odbytu. Umożliwia to łatwiejsze przenoszenie bakterii, które w 90 procentach są odpowiedzialne za zapalenia pęcherza.

Zapalenie Pęcherza – Objawy

Zapalenie pęcherza znacznie częściej przydarza się latem, niż zimą, a przyczyn może być bardzo wiele: od przywoływanych bakterii (głównie bakterie szczepu Escherichia Coli), przez nieprawidłową higienę, zbyt rzadkie opróżnianie pęcherza, aż po nieprawidłowo dobraną antykoncepcję czy stosunek płciowy.

Najczęściej występujące objawy zapalenia pęcherza to:

Jak Sobie Radzić Z Zapaleniem Pęcherza

Jeżeli zapalenie pęcherza nie zdarza nam się często (częściej niż 3 razy do roku) oraz nie jesteśmy w ciąży, możemy spróbować poradzić sobie z zapaleniem pęcherza samodzielnie, bez konieczności wizyty u lekarza. W każdym innym przypadku, lub jeżeli objawy nie ustępują po kilku dniach, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem, aby wdrożył on odpowiednio dobrane leczenie.

Domowe Sposoby Na Zapalenie Pęcherza Moczowego

Aby złagodzić objawy zapalenia pęcherza możemy wspomóc się domowymi metodami:

Najlepsze Suplementy Na Zapalenie Pęcherza

Najlepszym suplementem na zapalenie pęcherza będzie taki, który jest rekomendowany przez lekarza specjalistę. NEFRON Forte to suplement skomponowany na bazie receptury opracowanej przez doktora Dariusza Sobieraja, lekarza urologa, który od lat przyjmuje pacjentów ze schorzeniami układu moczowo-płciowego. Dzięki swojej wieloletniej praktyce, doktor Sobieraj doskonale zdaje sobie sprawę, które składniki dają najlepsze efekty, nie tylko w leczeniu chorób układu moczowo-płciowego, ale również, które z nich warto stosować w profilaktyce chorób układu moczowo-płciowego.

Co Robić, Aby Zapalenie Pęcherza Nie Wracało

Żadna z nas nie lubi zmagać się zapaleniem pęcherza. Co zatem robić aby nie powracało?

Dariusz Sobieraj - lekarz medycyny, chirurg, specjalista urolog. Pełen obiektywizmu wobec służby zdrowia — Doktor Dariusz Sobieraj

Jako reprezentant świata medycznego dostrzega problemy i luki obecne w publicznej służbie zdrowia. Jest orędownikiem rozwoju innowacyjnej medycyny na Podkarpaciu. Stworzył podłoże do przyznania maksymalnej puli środków finansowych ze źródeł krajowych, samorządowych i funduszy unijnych na rozwój infrastruktury Szpitali z powiatu krośnieńskiego, brzozowskiego, jasielskiego i sanockiego. 


Ojciec wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

Lekarz Dariusz Sobieraj to prekursor idei otwarcia zawodów medycznych i utworzenia kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Nadał impuls rozwojowi działań prewencyjnych w obszarze zdrowia publicznego i aktywnie wspiera, a także prowadzi profilaktykę zdrowotną poprzez organizowanie spotkań edukacyjnych dla osób w każdym wieku.
 
Jest organizatorem akcji informacyjnych dotyczących problemów zdrowotnych m.in. akcji „Zadbaj o swoje zdrowie!”. Zgodnie z hasłem „lepiej zapobiegać niż leczyć” uczula mieszkańców Podkarpacia na łamach social mediów, lokalnej prasy czy wywiadów do zwrócenia szczególnej uwagi na badania profilaktyczne i na lekarskie wizyty kontrolne.
dokładnie gdzie?
 
Lekarz Doktor Sobieraj edukuje i wspiera uczestników konferencji, wydarzeń oraz akcji, które mają na celu ochronę zdrowia i zwiększanie świadomości o profilaktyce.
 
Popularyzacja jego przesłań zawiera się w wielu działaniach i trafia do bardzo zróżnicowanych grup wiekowych. 


Doktor Sobieraj głosem do Młodzieży 

Swoją wiedzę i doświadczenie medyczne skierował do młodych osób podczas trwania akcji „Zdrowie młodzieży”. Aranżował pogadanki o używkach, AIDS, HIV, a nawet podniósł kwestię urazowości w szkole. 
 
Poruszał wśród młodzieży także tematy związane ze zdrowiem psychicznym. Ten sektor jest wciąż niedofinansowywany oraz lekceważony przez współczesną służbę zdrowia, czemu Dr Sobieraj czynnie próbuje przeciwdziałać.


Przypomina o profilaktyce i obecności chorób cywilizacyjnych

Lekarz Dariusz Sobieraj aktywnie włącza się do wydarzeń, które mają wspierać oraz edukować w zakresie chorób cywilizacyjnych, do których zaliczamy na przykład cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, NTM oraz choroby nowotworowe o urologicznym podłożu. Na szczególne uznanie należy aktywny udział w akcji „Zwalczanie chorób nowotworowych”.


Mąż, Ojciec, Dziadek i Lekarz w trosce o wszystkie Dzieci

Porusza także tematy wciąż zamiatane pod dywan przez organizacje mające wspierać szkolnictwo. Dzięki wydarzeniom takim jak: „Zdrowe żywienie dzieci a choroby wieku dorosłego” oraz „Szkoła ma uczyć, a nie tuczyć”, odniósł się do problemu żywienia w placówkach oświatowych.


…i o Mieszkańców sąsiednich powiatów!

Doktor Sobieraj był pomysłodawcą i organizatorem podkarpackiej akcji promującej zdrowy styl życia i regularne badania profilaktyczne „Zadbaj o swoje zdrowie!” na terenie powiatów krośnieńskiego, brzozowskiego, jasielskiego i sanockiego.
 
Swoje szerokie doświadczenie medyczne z zakresu urologii przedstawił podczas wydarzenia  „Prostata na lata”.
 
Lekarz Dariusz Sobieraj stawia na promowanie zasad zmniejszających ryzyko występowania nowotworów, chorób cywilizacyjnych i kładzie nacisk na priorytetową potrzebę zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia społeczno-kulturowego.


To nie koniec społecznej działalności Lekarza Dariusza Sobieraja

Dzięki niewątpliwemu zaangażowaniu w sprawy społeczne doprowadził do zorganizowania cyklu Podkarpackich Warsztatów Endoskopowych. Promują one wprowadzanie innowacyjnych technik medycznych w podkarpackich szpitalach. 
 
Ta inicjatywa sprawiła, że ta podkarpacka placówka zdrowotna gości wybitnych polskich i ukraińskich Specjalistów z zakresu medycyny. Spotkania te są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i do dyskusji pomiędzy Liderami w dziedzinie laparoskopii urologicznej. To oznacza, że Pacjenci szpitala na Podkarpaciu mogą korzystać na wymianie wiedzy, metod i technik, które są omawiane na owych wydarzeniach. 
 
Doktor Sobieraj aktywnie propaguje i rozwija mało inwazyjne, a także w pełni bezpieczne techniki leczenia schorzeń onkologicznych w rodzimej służbie zdrowia. Jest gorliwym zwolennikiem poglądu, że „Pacjent, jego zdrowie i komfort psychiczno-fizyczny jest najważniejszy w leczeniu”.


Dariusz Sobieraj swoimi słowami

Urodziłem się 3 grudnia 1962 r. w Ćmielowie w województwie świętokrzyskim. Dzięki wartościom wyniesionym z domu rodzinnego idea działania na rzecz drugiego człowieka oraz lokalnej społeczności była od zawsze silnie zakorzeniona w mojej naturze.

Moje wykształcenie 

W roku 1988 ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie, po czym podjąłem pracę w Szpitalu w Brzozowie. Na początku — jako młodszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej, a następnie na stanowisku Kierownika Oddziału Pomocy Doraźnej. 
 
W trakcie pracy zawodowej zdobywałem specjalistyczną wiedzę z zakresu chirurgii ogólnej i urologii. Owoce swojej pracy zobaczyłem już 1 września 1997 r., kiedy zostałem powołany na stanowisko Zastępcy Ordynatora Oddziału Chirurgii w Brzozowie. To było niesamowite wyróżnienie, które jeszcze bardziej zmotywowało mnie do realizowania medycznych i prospołecznych celów.


Do udoskonalania służy zdrowia potrzeba pieniędzy. Mój cel, jako lekarza to je pozyskać — dopiero później leczyć. 

Dokładnie 22 grudnia 1997 r. po rozstrzygnięciu postępowania konkursowego zostałem zatrudniony na stanowisku Ordynatora Oddziału Urologii Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Funkcję tę pełnię do tej pory. 
 
W tym czasie podejmowałem wiele inicjatyw mających na celu stworzenie i zorganizowanie jak najlepszych warunków funkcjonowania Oddziału oraz poprawę jego możliwości finansowych. To pozwoliło mi w znacznej mierze na wyposażenie Oddziału w nowoczesny sprzęt, nieosiągalny dla tej placówki jak do tej pory.
 
Wraz z zespołem moich współpracowników wdrożyliśmy na naszym Oddziale najbardziej innowacyjne zabiegi urologiczne. Do listy procedur wykonywanych w miejscu mojej pracy dołączyły: usunięcie pęcherza moczowego z utworzeniem zastępczego pęcherza jelitowego czy radykalna prostatektomia. Nie zamknęliśmy się jednak wyłącznie na wyżej wymienione metody.  Wykonujemy wiele zabiegów endoskopowych i klasycznych.
 
W roku 2008, dzięki wysokiemu poziomowi motywacji do zmiany wygody i ulepszania precyzji wykonywania zabiegów, pozyskałem środki finansowe na zakup lasera do waporyzacji prostaty. Zorganizowałem także sympozjum naukowe z udziałem wielu sław urologicznych z całej Polski, co dało mi możliwość przekazania swojej wiedzy innym Specjalistom.
 
Od dnia 1.07.2008 r. byłem Konsultantem ds. Urologii dla Województwa Podkarpackiego.
Moja działalność nie ograniczała się nigdy wyłącznie do sektora zawodowego. Czynnie uczestniczyłem w życiu Powiatu, Komisji Zdrowia czy udzielałem się w przedsięwzięciach społecznych, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania wielu mieszkańców.


Staram się działać na wielu płaszczyznach — wtedy widzę najlepsze efekty

Przez 12 lat pełniłem funkcję radnego Powiatu Krośnieńskiego. W latach 1998 – 2002 byłem Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krośnieńskiego oraz Przewodniczącym Komisji Zdrowia i Rodziny. W kolejnej kadencji pełniłem obowiązki członka Komisji Zdrowia i Rodziny oraz Komisji Budżetu i Finansów, a w roku 2006 zostałem ponownie wybrany i powołany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, a także członka Komisji Transportu i Budownictwa oraz Komisji Zdrowia i Rodziny. 
 
Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pełnienia wyżej wymienionych funkcji wiem, jak w praktyce funkcjonuje samorząd oraz jakie środki należy podjąć, aby skutecznie działać na rzecz rozwoju lokalnego środowiska.
 
Zaufanie, którym obdarzyła mnie lokalna społeczność, doprowadziło do momentu, kiedy zostałem wybrany na radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w listopadzie 2010 roku. W latach 2010 – 2013 pełniłem w nim funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku oraz Przewodniczącego Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji. Jestem również członkiem Komisji Głównej oraz Komisji Ochrony Zdrowia Polityki Prorodzinnej i Społecznej.
 

Prywatnie…

Jestem żonaty, mam czworo wspaniałych dzieci i troje wnucząt, którym na co dzień wpajam wartości związane z dobroczynną ingerencją w sprawy społeczne. Nie zapominam rzecz jasna o kwestiach medycznych, takich jak zdrowy styl życia, profilaktyka… Ale pamiętam również o „ludzkim” obliczu Męża, Ojca i Dziadka, a także Przyjaciela dla lokalnej społeczności, którą wspieram. 
 
Mieszkam oraz pracuję w ___, gdzie wciąż przychodzą mi do głowy pomysły na zwiększanie jakości służby zdrowia oraz te związane z organizacją akcji propagujących troskę o zdrowie i profilaktykę. 


Działalność ogólna Lekarza Dariusza Sobieraja

Dr n. med. Lekarz medycyny, chirurg, specjalista urolog, a także specjalista organizacji i ochrony zdrowia. Kierownik Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. W latach …….. również Wojewódzki Konsultant z zakresu Urologii dla województwa podkarpackiego. Od 1998 r. biegły sądowy ds. urologii.
 
Członek Zarządu Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Urologicznego, ale także Członek międzynarodowych Towarzystwa Naukowych, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) i Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego (AUA). 
 
Lekarz Dariusz Sobieraj, od wielu lat wprowadza nowoczesne oraz niezwykle innowacyjne techniki leczenia w województwie podkarpackim. Tym samym w znacznym stopniu przyczynił się do wzrostu jakości służby zdrowia w tym regionie.
 
Do zasług dr. n. med. Dariusza Sobieraja możemy także zaliczyć aktywną działalność społeczną m.in. radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV i V kadencji. W Sejmiku IV kadencji członek Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej oraz Komisji Współpracy z Zagranicą, Turystyki i Promocji. W latach 2010-2013 i 2014 Wiceprzewodniczący Sejmiku.
 
Z powodzeniem łączy pracę zawodową z działalnością społeczną, gdzie kieruje się mottem: „Dobro człowieka dobrem najwyższym”.